22.04.2018

Piękny sukces Tadzia Wąsika w Rybniku

W Rybniku odbyła się XVIII edycja szpadowego turnieju dziecięcego Rybnik Cup.

Bardzo dobrze wystąpił nasz młodziutki zawodnik Tadeusz Wąsik.
Pokonując w pięknym stylu wszystkich przeciwników stanął na najwyższym stopniu podium

Kolejność:
Chłopcy 10-11 lat

1 m. WĄSIK TadeuszPKSZERM WARSZAWA
2 m. ZAKRZEWSKI Antoni – KS ZAWISZA CZARNY
3 m. ADAMCZYK Mikołaj – KS SZPADA WADOWICE
3 m. WIKTOR Stanisław – PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC

Gratulacje

14.04.2018

Z ostatniej chwili - "Tarnovia Cup"

Dotarła do nas informacja z Tarnowa Podgórnego gdzie przeprowadzone zostały zawody
"Tarnovia Cup" w szpadzie najmłodszych szermierzy.
Wystartowało trzech naszych zawodników i wszyscy zajęli miejsca na podium.

W kategorii "skrzatów" Marcel Siwek zajął 3 miejsce,
w kategorii zuchów Marcin Siwek wywalczył 1 miejsce
a Jacek Łęski w kategorii dzieci również wywalczył 1 miejsce

  

Wielkie gratulacje

14.04.2018

III turniej klasyfikacyjny z cyklu „Dorosły – Aktywny”

Jak co miesiąc spotkaliśmy się na sali szermierczej Polskiego Klubu Szermierczego
aby stoczyć pojedynki w znakomitej sportowej atmosferze.

Wyniki:

Szpada kobiet:
1 m. Pągowska Tamara – PKSzerm Warszawa
2 m. Prowińska Paulina – IKS Warszawa
3 m. Lipov Lubka – PKSzerm Warszawa

Szpada mężczyzn:
1 m. Falk Adam – IKS Warszawa
2 m. Kozielewski Michał – IKS Warszawa
3 m. Adamczewski Wojciech – AZS-AWF Warszawa

 

Gratulujemy wszystkim startującym.

Zapraszamy na kolejny turniej 9 maja 2018.

Aktualna lista po trzech turniejach: http://www.pkszerm.com/dorosly_aktywny

08.04.2018

"Warszawska Syrenka" - Piękny turniej na warszawskim Mokotowie.

Najmłodsi szpadziści rywalizowali w kolejnej edycji turnieju "Warszawska Syrenka".
Dziewczęta i chłopcy startowali w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzicy i juniorzy młodsi.
Oczywiście nie zabrakło w tych pięknie zorganizowanych zawodach naszych zawodników.
Na szczególne wyróżnienie zasługują nasi najmłodsi szpadziści:
 
Jacek 
ŁĘSKI (1 miejsce), Tadeusz WĄSIK (2 miejce), Cecylia CIEŚLIK (2 miejsce)
oraz Janek Socha (3 miejsce)

  

Wyniki:
Szpada dzieci - dziewczęta

1 m. SZYMAŃSKA Aleksandra – BUDOWLANI TORUŃ
2 m. HALEMBA Antonina – UKS WOŁODYJOWSKI SIEM. ŚL.
3 m. ZARONSKYTĖ Liepa – VMSC-GŠ, LTU
3 m. OSTROWSKA Paulina – PIAST GLIWICE

21 m. LIPOV, KalinaPKSZERM WARSZAWA
26 m. BILIŃSKA, KarolinaPKSZERM WARSZAWA         

Szpada dzieci - chłopcy

1 m. ŁĘSKI, JacekPKSZERM WARSZAWA
2 m. WĄSIK TadeuszPKSZERM WARSZAWA
3 m. ZALEWSKI Jan – KS SZPADA WROCŁAW
3 m. DROBCZYK Franciszek – PIAST GLIWICE

12 m. MARASZEK MateuszPKSZERM WARSZAWA
14 m. KROCHMALSKI FilipPKSZERM WARSZAWA
21 m. GRABOWSKI FranciszekPKSZERM WARSZAWA

Szpada młodzików - dziewczęta

1 m. OSADNIK Maja – UKS WOŁODYJOWSKI SIEM. ŚL.
2 m. CIEŚLIK, CecyliaPKSZERM WARSZAWA
3 m. PROKOPOVIČ Karina – VMSC-GŠ, LTU
3 m. JAROSZEK Emilia – PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE

11 m. LIPOV Marina       PKSZERM WARSZAWA POL

Szpada młodzików - chłopcy

1 m. WESOŁOWSKI Mikołaj – PIAST GLIWICE
2 m. PUCHKOWSKIJ Michai – BLR
3 m. KUREK Jakub – UKS TRÓJKA RADLIN
3 m. DZIURA Stanisław – PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC

5 m. SOCHA AntoniPKSZERM WARSZAWA
7 m. GLINKA JanPKSZERM WARSZAWA
25 m. REMJASZ JeremiPKSZERM WARSZAWA

Szpada kadetów -chłopcy

1 m. URBAN Piotr – MKS GRYF MIELEC
2 m. URBAN Paweł – MKS GRYF MIELEC
3 m. WAŁACH Wiktor – RMKS RYBNIK
3 m. SOCHA JanPKSZERM WARSZAWA

7 m. NOSSARZEWSKI AntoniPKSZERM WARSZAWA
8 m. OGONOWSKI SzymonPKSZERM WARSZAWA
10 m. ANIOŁKOWSKI MichałPKSZERM WARSZAWA
11 m. CIEŚLIK JakubPKSZERM WARSZAWA

W sobotę (07.04.2018) rozegrano także zawody amatorów.
Bardzo dobrze spisał się Maciej Zasada, który przyjechał na ten turniej z Anglii gdzie aktualnie studiuje.

Wyniki:
1 m. FRĄCKOWIAK Filip – KSZ WARSZAWIANKA
2 m. ZASADA Maciej – PKSZERM WARSZAWA
3 m. MISSALA Maciej – NAUKA SZERMIERKI
3 m. VLASOV Yury – RUS

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz organizatorom
stworzenia wspaniałego widowiska szermierczego.

 

22.03.2018

Wspaniały sukces Cecyli Cieślik

We Wrocławiu odbył się coroczny turniej dziecięcy Challenge Wratislavia.
Jako pierwsze na plansze wyszły szpadzistki.

​ 

W turnieju do 13 lat wielki sukces odniosła nasza zawodniczka Cecylia Cieślik zwyciężając w tym największym europejskim turnieju.

 Kolejność w finale U13
1. Cieślik Cecylia (PKSZERM WARSZAWA)
2. Wimmer Dorina (Węgry)
3. Porwoł Liliana (UKS TRÓJKA RADLIN)
3. Min Magnolia (Wielka Brytania)
5. Korduła Antonina (RMKS RYBNIK)
6. Izdebska Wiktoria (BUDOWLANI TORUŃ)
7. Lebor Hannah (Węgry)
8. Yizhaki Yuval (Izrael)

Powody do radości mieliśmy także w turnieju do 11 lat za sprawą Kaliny Lipov. Która wywalczyła miejsce w finałowej ósemce.
Kolejność w finale U11
1. Kravchuk Veronika (Ukraina)
2. Vartyvanova Tetiana (Ukraina)
3. Maksymenko Anna (Ukraina)
3. Goczał Alicja (SKS GRASS-HOPPER KALWARIA)
5. Ratyna Magda (MUSZKIETER GLIWICE)
6. Misiak Laura (T.S. GÓRNIK RADLIN)
7. Pajęcka Lena (AZS AWF WROCŁAW)
8. Lipov Kalina (PKSZERM WARSZAWA)

Tak więc w tym turnieju nasze wspaniałe dziewczyny górą.

Gratulujemy

18.03.2018

Warszawska Olimpiada Młodzieży - 2018

Warszawska Olimpiada Młodzieży jak zwykle cieszy się dużym zainteresowaniem.
Wręczane medale, puchary i dyplomy są obiektem pożądania każdego młodego sportowca.
Udział w tych zawodach jest zarówno dla młodzieży jak i ich rodziców wielkim przeżyciem.

Wyniki naszych zawodników napawają dumą i dostarczają wiele radości.
W tych zawodach wywalczyliśmy 15 medali w szpadzie i we florecie

Złote - 6, srebrne - 1, brązowe - 8

  

Jak walczyli nasi zawodnicy:

Wyniki:

Junior dziewczęta – szpada
8 m. Lipov Lubka
11 m. Popończyk Anna

Junior chłopcy – szpada
3 m. Zbierada Bartłomiej
5 m. Czechowski Grzegorz

Junior młodszy - dziewczęta
20 m. Laska Aleksandra

Junior młodszy - chłopcy
1 m. Socha Jan
3 m. Cieślik Jakub           
6 m. Kornaszewski Stanisław
7 m. Ogonowski Szymon

Młodzik dziewczęta – szpada
1 m. Cieślik Cecylia
3 m. Lipov Marina
25 m. Bilińska Karolina

Młodzik chłopcy – szpada
1 m. Socha Antoni
3 m. Glinka Jan
6 m. Łęski Jacek
13 m.  Szymański Konrad
23 m. Remjasz Jarema
25 m. Grabowski Franciszek
27 m. Olszewski Maksymilian

Dzieci dziewczęta – szpada
1 m. Lipov Kalina
3 m. Socha Maria

Dzieci chłopcy  – szpada
1 m. Siwek Marcin
2 m. Krochmalski Filip
3 m. Wąsik Tadeusz
6 m. Maraszek Mateusz
18 m. Klarenbach Michał

Junior dziewczęta – floret
3 m. Popończyk Anna

Młodzik dziewczęta – floret
3 m. Cieślik Cecylia

Dzieci dziewczęta – floret
10 m. Lipov Kalina

Dzieci chłopcy – floret
1 m. Siwek Marcin
5 m. Krochmalski Filip
18 m. Klarenbach Michał

Gratulujemy wszystkim startującym

Strony