17.03.2018

Kolejny turniej z cyklu Dorosły-Aktywny

W sobotni poranek po raz drugi zebrali się dorośli sympatycy szermierki.
Zawody jak zwykle przebiegały w przyjaznej, sportowej atmosferze.

Wyniki:

Szpada kobiet

1 m. Wasilczuk Beata – IKS Warszawa
2 m. Kamińska Gabriela – Fenix Nowy Dwór Maz.
3 m. Pągowska Tamara – PKSzerm Warszawa

Szpada mężczyzn

1 m. Kornaś Jarosław – IKS Warszawa
2 m. Adamczewski Wojciech – AZS-AWF Warszawa
3 m. Życzkowski Adam – AZS-AWF Warszawa

 

Klasyfikacja po II turnieju klasyfikacyjnym http://www.pkszerm.com/dorosly_aktywny

Gratulujemy i zapraszamy na kolejne spotkania

03.03.2018

Janek Socha ósmym kadetem europy w szpadzie

Drugiego dnia Mistrzostw Europy kadetów w Soczi przeżywaliśmy ogromne emocje.

Janek Socha
debiutujący w zawodach tak wysokiej rangi
po znakomitych walkach wywalczył ósme miejsce.
​Teraz oczekujemy na turniej drużynowy, w którym z pewnością przeżyjemy wielkie emocje.

Całej polskiej ekipie życzymy sukcesów na Mistrzostwach Europy

03.03.2018

Muszkieter Trophy - Gliwice

Bardzo dobre wieści przywozimy z Gliwic po międzynarodowym turnieju "Muszkieter Trophy".
​Nasi najmłodsi szpadziści nadal zajmują czołowe miejsca w turniejach ogólnopolskich.
​Najwięcej radości dostarczył nam Marcel Siwek zwyciężając w swojej kategori wiekowej.
​Pozostali również stawali na podium.

A oto wyniki:

Skrzaty 2010 i młodsi – startowało 11 zawodników

1 m. SIWEK Marcel - PKSZERM WARSZAWA
2 m. SZUMIŁOWSKI  Antoni - UKS KOSYNIER GLIWICE
3 m. MASŁOWSKI Dominik - UKS MDK OLIMP LUBIN
3 m. WOREK Jakub - MUSZKIETER GLIWICE

Dzieci – startowało 58 zawodników

1 m. WALKOWIAK Szymon - AZS AWF WROCŁAW
2 m. KROCHMALSKI Filip - PKSZERM WARSZAWA
3 m. LEWANDOWSKI Igor - UKS TRÓJKA RADLIN
3 m. WOJCIECHOWSKI Szymon - KS ZAWISZA CZARNY

11 m. WĄSIK Tadeusz - PKSZERM WARSZAWA 
33 m. GRABOWSKI Franciszek - PKSZERM WARSZAWA 

Zuchy 2008 - 2009  - startowało 36 zawodników

1 m . WŁODARCZYK Piotr - KS SZPADA WADOWICE
2 m. ZAKRZEWSKI Antoni - KS ZAWISZA CZARNY
3 m. SIWEK Marcin - PKSZERM WARSZAWA
3 m. SŁAWIŃSKI Łukasz - BYTOMSKIE TOWARZYSTWO SZERMIERCZE 

Młodzik 2004-2005 - startowało 69 zawodników

1 m. BEZUCH Krzysztof - RMKS RYBNIK
2 m. FILEK Ireneusz - SKS GRASS-HOPPER KALWARIA
3 m. DZIURA  Stanisław - PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC

3 m. SOCHA  Antoni - PKSZERM WARSZAWA 

19 m. SZYMAŃSKI Konrad - PKSZERM WARSZAWA 

Junior młodszy – startowało 35 zawodników

1 m. URBAN Paweł - MKS GRYF MIELEC
2 m. BULANDRA Jan - AZS AWF KATOWICE
3 m. CIEŚLIK Jakub - PKSZERM WARSZAWA
3 m. KITLIŃSKI Bartosz - UKS MDK OLIMP LUBIN

22 m. OGONOWSKI Szymon - PKSZERM WARSZAWA

 ​ 

W niedzielę walczyły dziewczęta i ich występ również możemy zaliczyć do udanych.

Szpada dziewcząt

Młodzik 2004 – 2005 - startowało 56 zawodniczek

1 m.  WIESNER Zuzanna - MUSZKIETER GLIWICE
2 m. KORKUS Emilia - MUSZKIETER GLIWICE
3 m. MICHALCZYK Marta - SKS FLESZ ŚWIDNICA
3 OSADNIK Maja - UKS WOŁODYJOWSKI SIEM. ŚL.

7 m.  CIEŚLIK Cecylia - PKSZERM WARSZAWA

Zuchy 2008 – 2009 – startowały 33 zawodniczki

1 m.  SZYMAŃSKA  Maja BUDOWLANI TORUŃ
2 m. JANECZEK  Oliwia  MUSZKIETER GLIWICE
3 m. SZCZUROWSKA Maria  UKS KOSYNIER GLIWICE
3 m. ŁABUDA  Hanna  PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC

10 m. SOCHA Maria  PKSZERM WARSZAWA

​GRATULACJE DLA WSZYSTKICH STARTUJĄCYCH

 

24.02.2018

I turniej klasyfikacyjny - "Dorosłyn aktywny"

Rozpoczęliśmy IV edycję cylu zawodów Dorosły- Aktywny. Te sobotnie spotkania przeszły już do tradycji i w dalszym ciągu dostarczają wiele radości i satysfakcji. Uważam, że będzie nas coraz więcej i rywalizacja nabierze rumieńców.

Wyniki I turnieju klasyfikacyjnego:

Szpada kobiet

1 m. Kamińska Gabriela – Fenix Nowy Dwór Maz.
2 m. Pągowska Tamara – PKSzerm Warszawa
3 m. Laska Aleksandra – PKSzerm Warszawa

Szpada mężczyzn

1 m. Kornaś Jarosław – IKS Warszawa
2 m. Falk Adam – IKS Warszawa
3 m. Kozielewski Michał – IKS Warszawa

Gratulujemy i zapraszamy na kolejne turnieje

Klasyfikacja w zakładce: http://www.pkszerm.com/dorosly_aktywny

17.02.2018

MOKOTOWSKIE POTYCZKI ZE SZPADĄ

W sali szermierczej Warszawianki odbył się turniej dla dzieci w którym uczestniczyli nasi zawodnicy. Walczyli bardzo dzielnie i mogli cieszyć się zdobytymi medalami.
W kategori młodzików I miejsce wywalczył Antoni Socha a II miejsce Janek Glinka.
W kategori dzieci wywalczyliśmy dwie medalowe pozycje: I m. - Filip Krochmalski, III m. Franek Grabowski (duża niespodzianka)
W kategori zuchów II miejsce wywalczyła Marysia Socha, która chce dogonić swoich braci.

 

Gratulujemy

10.02.2018

Świetny występ naszych najmłodszych w Kalwari Zebrzydowskiej

W pierwszym tegorocznym turnieju dla najmłodszych szermierzy rozegranym w Kalwari Zebrzydowskiej bardzo dobrze spisali się bracia Marcel i Marcin Siwek.

​W kategori "skrzatów" Marcel wywalczył I miejsce.
W kategori "zuchów" Marcin uplasował się na II miejscu.

 

Gratulacje

Strony